Od pondelka 04.10.2021 nebude v stupni monitoringu (zelená farba) už ani jeden okres. Oranžových bude 27 okresov, červených 39 a bordových 13. Okres Žilina ostáva v červenej fáze. V červených okresoch je POVINNÝ v interiéri respirátor a v exteriéri na hromadnom podujatí a pri vzdialenosti do dvoch metrov rúško.

Opatrenia platné v jednotlivých okresoch si môžete pozrieť v digitálnom covid automate: https://automat.gov.sk

Prehľadné grafiky platné pre jednotlivé situácie v jednotlivých okresoch:

20.09.2021 automat ruska m    20.09.2021 automat HP m    20.09.2021 automat HP svadby kary m    20.09.2021 fitness m    20.09.2021 restauracie m

Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva stanovujúce podmienky pre prevádzky a podujatia:

Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 237/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest: Vestník vlády SR - Vyhláška 237/2021

Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 238/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnostiam poskytovateľov zdravotnej starostlivosti: Vestník vlády SR - Vyhláška č. 238/2021

Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 240/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok: Vestník vlády SR . Vyhláška č. 240/2021

Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 241/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí: Vestník vlády SR - Vyhláška č. 241/2021

Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 247/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k izolácií osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19 a karanténe osôb, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s pozitívnou osobou: Vestník vlády SR - Vyhláška_č. 247/2021

Všetky informácie nájdete na stránke: https://korona.gov.sk

Aktualizovaný COVID automat, ktorý vláda schválila 16. septembra 2021, stále funguje na princípe 5 farieb rizikovosti okresov - od zelenej (monitoring), cez oranžovú (ostražitosť), červenú (1. stupeň ohrozenia), bordovú (2. stupeň ohrozenia), až po čiernu (3. stupeň ohrozenia).

covid automat od 04.10.2021

Zelená fáze (stupeň monitoringu): žiadny okres

Oranžová fáza (stupeň ostražitosti):
okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I.-V., Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Malacky, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Šaľa, Senec, Topoľčany, Trnava, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Zvolen.

Červená fáza (1. stupeň ohrozenia):
okresy Bánovce nad Bebravou, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stropkov, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina a Zlaté Moravce.

Bordová fáza (2. stupeň ohrozenia):
okresy Bardejov, Čadca, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Skalica, Stará Ľubovňa a Svidník.