MAS_Krajina_a_architektura_2017_mV rámci schváleného projektu s názvom Stavajme a gazdujme s citom (Program obnovy dediny) vyhlasuje OZ „Partnerstvo pre MAS Terchovská dolina“ spolu so Združením obcí Mikroregión Terchovská dolina súťaž určenú pre žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl.

Súťaž je zameraná na vytvorenie krátkeho projektu vyzdvihujúceho hodnoty vidieckej krajiny v obciach mikroregiónu.

Cieľom súťaže je dať mladým ľuďom priestor zamyslieť sa nad hodnotami vidieckej krajiny, súčasnou a tradičnou architektúrou, miestnym rázom a identitou a vytvorením krátkeho projektu pútavo prezentovať svoje myšlienky, postoje či návrhy.

Súťaž bude prebiehať od 6. septembra 2017 do 6. októbra 2017. Projekt musí pozostávať z textovej a grafickej časti a spracovaný môže byť ľubovoľným spôsobom, ktorý si vyberie každý sám vo forme powerpointovej prezentácie, videa, koláže, výkresu, príbehu, eseje alebo inak, fantázii nekladieme žiadne medze. Témy práce sú vopred zadefinované a zamerané na obce územie obcí Belá, Dolná Tižina, Gbeľany, Kotrčiná Lúčka, Krasňany, Lutiše, Lysica, Mojš, Nededza,

Nezbudská Lúčka, Stráňavy, Stráža, Strečno, Teplička nad Váhom, Terchová, Varín, Zázrivá. Dokument na stiahnutie:   Propozície k súťaži Krajina a architektúra    (485.07 Kb)