Výstava historických vozidiel
KLUB HISTORICKÝCH VOZIDIEL ŽILINA, člen Asociácie Historických vozidiel SR a OBEC KRASŇANY Vás pozývajú na VÝSTAVU HISTORICKÝCH VOZIDIEL, ktorá sa bude konať v sobotu 14. júla 2012 od 10:00 hod. do 16:00 hod. v objekte kaštieľa Krasňany (okr. Žilina).
KHV      ERB_Krasnany      AHV

Dominantou obce Krasňany je renesančný kaštieľ (pozri http://www.travel-to-zilina.biz/ss/krasnany/kas_krasnany.htm) so záhradou, t. č. vo vlastníctve súkromnej osoby, ktorá ho vlastným nákladom postupne renovuje a s jej láskavým dovolením sa v spolupráci s KHV Žilina a obcou Krasňany koná akcia, na ktorú Vás týmto pozývame.
Poloha obce, ochota a spolupráca vedenia obce zabezpečuje atraktívnosť podujatia. Veríme, že pestrosť programu Vás zaujme.

Charakter podujatia:

Medzinárodná jednodňová propagačná výstava historických vozidiel do roku výroby 1980, ktorá sa koná v priestoroch záhrady kaštieľa v obci Krasňany, spojená s vystúpením bratislavskej swingovej kapely Funny Fellows.

Čo sme pre Vás pripravili:

Výstavu historických vozidiel – áut aj motocyklov, najstaršie s rokom výroby 1895 do roku výroby 1980. Vozidlá budú postupne predstavené divákom.
Koncert swingovej skupiny Funny Fellows počas celého podujatia.
Súťaž v jazde pomalosti – pre každého, kto sa prihlási a pre historické vozidlá.
Mobilné ukážky jazdy jedného z najstarších „samohybov" na svete – motorový kočiar Holley r. v. 1895.

Občerstvenie a posedenie v záhrade kaštieľa s pohľadom na „živé múzeum" za zvukov živej hudby z 30-tych rokov minulého storočia.

Súťaže pre všetkých s odmenou pre víťazov.

Časový harmonogram:

Prezentácia:                                  Kaštieľ Krasňany od 8:00 - 9:30 hod.
Výstava historických vozidiel:     10:00 – 16:,00 hod.
Vozidlá a posádky budú počas výstavy predstavené divákom.
Štart súťažných jázd:                   verejnosť: 11:00 hod.
                                                        historické vozidlá: 14:15 hod.
Vyhlásenie výsledkov:                 15:15 hod.
Koniec výstavy:                             16:00 hod.

Vstupné:

Účastníci – historické vozidlá a ich posádky aj návštevníci výstavy: vstup zdarma.

Organizačný štáb:

Riaditeľ súťaže a hlavný organizátor Vladimír Šolc 0904 215195
Propagácia, komentár Ing. Pavol Skála 0903 701097
Technické a organizačné zabezpečenie Ján Bielka
Ozvučenie Jaroslav Švec, Michal Digaňa, Ján Bielka
Všetko ostatné členovia KHV Žilina, Obec Krasňany, DHZ Krasňany a občania obce Krasňany.

Hlavný sponzor podujatia: Kia Motors Slovakia, s.r.o.

Dokumenty na stiahnutie  v DOCX:
Prihláška na výstavu vozidiel
Prihláška na jazdu pomalosti
Vyplnenú prihlášku je potrebné zaslať emailom na: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , prípadne poštou na adresu: Ing. Pavol Skála, B. Martinského 5, 010 01 Žilina
Dokument na stiahnutie v PDF:
Plagát

Pravidlá "jazdy pomalosti"
1. Súťaž je určená pre všetkých prihlásených v kategóriách:
a) Motorové vozidlá:  aa) motocykle
                                     ab) osobné automobily
b) Veteráni:  ba) motocykle
                      bb) osobné automobily
2. Z prihlásených sa vylosujú dvojice, ktoré medzi sebou súťažia. Víťaz postupuje do ďalšieho kola až po finále podľa pavúka vyveseného na verejne prístupnom mieste.
3. Súťaži sa na trati vyznačenej na vozovke – čiarami štart ,cieľ, stredová čiara a to motocykle jazdou vpred, osobné autá jazdou vzad. Víťazom je vozidlo, ktoré prejde ako druhé. Motocykle môžu na trati stáť, jazdec sa však nesmie dotknúť nohou zeme. Automobily musia mať kolesá stále v pohybe. Je zakázané vybočiť z priameho smeru jazdy. Štartuje sa na pokyn rozhodcu, súťažiaci na tento pokyn musia uviesť vozidlá (autá aj motorky) do pohybu. U motocyklov je max. doba jazdy 5 min., auta neobmedzene.
4. Diskvalifikovaný bude jazdec, ktorý sa nedostaví na štart do 1 min. od ohlásenia, ktorý poruší pravidlá (viď predošlý bod) alebo ktorý sa správa nešportovo. Pri diskvalifikácii sa víťazom stáva jazdec ktorý zostal v súťaži. Pri diskvalifikácii oboch postupuje ďalší súper bez jazdy ďalej.
5. Jazdu rozhodujú rozhodcovia, správnosť pravidla nedotknutia alebo zastavenia sledujú spolujazdci súperiaceho jazdca.
6. V prípadoch, keď nie je možné rozhodnúť, môže sa jazda opakovať.

HV

kastiel