PL-SK_2007-2013 euroregion_beskydy unia_europejska

Športové medzinárodné turnaje

V minulú stredu (14.12.2013) v športovej hale v Strumieni sa konali športovo-rekreačné turnaje v rámci projektu: ”Športové partnerstvo v obci Strumień, v obci Dolný Hričov a v obci Krasňany”. Uskutočnili sa Futbalový turnaj žiakov základných škôl, Vianočný amatérsky turnaj v stolnom tenise žien a mužov a veselé kolektívne súťaže. Oficiálne akciu otvorili zástupca primátora Strumienia Włodzimierz Cybulski a starosta obce Krasňany Miroslav Bielka. Prítomní boli: riaditeľka Základnej školy v Strumieni Beata Greń a Zuzana Šmelková zo školy v obci Dolný Hričov.

Futbalový turnaj vyhralo družstvo z obce Krasňany, na druhom mieste bola Základná škola zo Strumienia a na treťom z Dolného Hričova. V stolnom tenise najlepšie bolo poľské družstvo.

Tento projekt je na 85%spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v ramci Programu cezhraničnej spolupráce Poľská republika - Slovenská republika 2007-2013 a na 10% zo štátneho rozpočtu prostredníctvom Euroregiónu Beskydy.