Výstava historických vozidiel - kaštieľ Krasňany 20.07.2013Obec Krasňany a Klub historických vozidiel Žilina poriadali v sobotu 20. júla 2013 výstavu historických vozidiel. V areáli renesančného kaštieľa sa za pekného počasia zišlo 52 automobilových a 12 motocyklových veteránov. Najstarším bol EMF z roku 1912, ktorého majiteľ predviedol aj jeho funkčnosť.

Zaujímavosťou bola aj Tatra 87, osemvalec, ktorá ešte aj dnes jazdí ako za mlada. Kúsok z histórie každého vystaveného auta priblížil predseda KHV Žilina p. Pavol Skála.
Pokiaľ boli tieto historické skvosty vystavené na obdiv návštevníkom výstavy, ich majitelia trávili čas splavom rieky Váh a spoznávaním okolitej prírody.

K historický skvostom automobilového sveta patrí aj dobová hudba. O tú sa počas celého dňa postarala swingová skupina Funny Fellows. Ich jedinečná hudba spestrila a dotvárala atmosféru minulých rokov.

V rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013, mikroprojekt Spolupráca, ktorá nepozná hranice sa na výstave zúčastnila aj Grupa Integracyjna Odvažni z poľskej obce Strumieň. Členovia súboru si pozreli aj interiérové priestory kaštieľa a svojím kultúrnym programom pobavili prítomných. Nádvorím kaštieľa znela aj hudba našich heligonkárov.

Návštevníci mali možnosť vyjadriť svoje sympatie k vystavovaným autám a to vhodením fazuľky do nádoby pred autom. Divácky najatraktívnejším autom sa stal zelený Trabant.
Pre všetkých bolo pripravené občerstvenie a skvelý jelení guláš, ktorí uvarili miestni poľovníci.

Ďakujeme hlavnému partnerovi podujatia Kia Motors Slovakia, s.r.o. za finančné zabezpečenie akcie,  spoločnosti G.R.L., s.r.o.  za poskytnutie priestorov, majiteľom automobilov za účasť a  všetkým, ktorí prispeli k usporiadaniu tohto atraktívneho podujatia.