Obecné slávnosti 2013
Štvrtok, 29 August 2013 20:21
0_66Posledný augustový víkend patrí už tradične v našej obci oslavám sv. Moniky - patrónky obce. Tentokrát boli spojené aj s oslavami 80. výročia založenia DHZ Krasňany.
Oslavy začali v sobotu 24. augusta slávnostným nastúpením hasičských družstiev pred požiarnou zbrojnicou a položením venca zosnulým zakladateľom hasičského zboru. Následne sa v sprievode všetci presunuli do športového areálu, kde sa konala slávnostná sv. omša, ktorú slúžil terchovský vdp. kaplán Johny George Ambattu.
Po omši sa prítomným prihovoril starosta obce a nasledovala hasičská súťaž, v ktorej si sily zmeralo 5 ženských a 6 mužských družstiev. Putovnú drevorezbu Memoriál M. Cigánika si odnieslo družstvo mužov z Novej Bystrice.

Zúčastnené družstvá podľa poradia:
Ženy: Dolný Hričov, Nová Bystrica, Dolná Tižina - ženy, Krasňany, Dolná Tižina - dorastenky.
Muži: Nová Bystrica, Krasňany, Stará Bystrica, Dolná Tižina, Ochotnicza Straż Pożarna w Bąkowie z Poľska a neklasifikované družstvo Dolný Hričov.
Sobotné poobedie patrilo speváckej skupine Krasňanka, DÚHE a Dúhovčatám. Deti sa vybláznili na nafukovacom hrade a trampolíne. Nechýbal dobý guláš, gyros a iné pochutiny, samozrejme pivo a nealko nápoje.

Nedeľa sa niesla v znamení folklóru. Po úvodnom slove starostu obce vystúpili so svojím bohatým programom spevácka skupina Krasňanka, Dúhovčatá, DÚHA Krasňany, spevácka skupina Zvonica zo Strečna, Hájovček zo Strečna, Heligonkári z Krasnian, spevácka skupina z Krásna nad Kysucou, Regionálny zbor Strumień z Poľska a folklórny súbor Grúnik z Malatinej.
Vďaka Nadačnému fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis členovia FS DÚHA Krasňany vystupovali v nových krpčekoch a topánkoch. Ďakujeme za poskytnutie grantu.

Počas slávností bol v športovom areáli situovaný stánok ľudovej tvorivosti, kde si mohli návštevníci pozrieť ručné práce šikovných žien a mužov.
Sprievodným programom nedele bolo aj zdobenie perníkov. Svoju fantáziu a šikovné ruky predviedla známa a úspešná medovnikárka Miriam Valicová zo Strečna.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek mierou podieľali na príprave podujatia.

Fotogaléria z podujatia
 


otazka
kalendar_krasnany
 
logo_IROP_www_m

logo_Interreg_PL-SK

           
PARTNERI OBCE         

   logo_KMS

  euroregion

   logo_MAS_TD
  logo_Zdruzenie_obci_MTD
 
 logo_MY_ZN_medialny_partner_Krasnany

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!