Výstava historických vozidiel 19.07.2014
Pondelok, 21 Júl 2014 17:35
P1120543V sobotu 19. júla sa nádvorie kaštiela opäť zaplnilo vozidlami a motocyklami. Konal sa tu tretí ročník Výstavy historických vozidiel, ktorý zorganizovala obec v spolupráci s Klubom historických vozidiel Žilina a G.R.L., s.r.o., Žilina.
Bolo sa na čo pozerať! Predstavilo sa takmer 70 veteránov nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska a Čiech. Najstarším vozidlom bol Hupmobil z roku 1909.
Súčasťou výstavy bola aj divácka súťaž o najkrajšie vozidlo. Diváci už tradične dostali možnosť pridelením fazuliek rozhodnúť o ich poradí. Najúspešnejším vozidlom sa stal Rolls Royce.
Každý rok priláka výstava množstvo návštevníkov. Nie inak to bolo aj tento rok. Počas celej výstavy hrala swingová skupina Funny Fellows, ktorá svojou dobovou hudbou spestrila atmosféru podujatia. Nechýbal dobrý guláš, zemiakové placky, koláče a iné dobroty. Počasie nám prialo, akcia dopadla na výbornú a veríme, že o rok sa stretneme zas :).
Poďakovanie patrí všetkým, ktorí prispeli k vydarenému priebehu podujatia.
Podujatie finančne podporil Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis. Ďakujeme.

Fotogaléria z podujatia