Vianočná výstava v obci Strumień v Poľsku
Pondelok, 18 December 2017 11:43
1_16Dňa 14.12.2017  sme sa stretli v rámci spolupráce obce Krasňany s partnerskou obcou Strumieň v Poľsku v ich galérii pod Ratuszem na otvorení vernisáže s názvom „Vianoce v Krasňanoch“ („Boże Narodzenie w Krasňanach”).
Počas výstavy sa prezentovala naša obec vianočnými výrobkami, ktoré vytvorili naše šikovné deti zo Základnej školy s materskou školou Krasňany a p. Oľga Tichá – vedúca knižnice so zručnými ženami z našej obce. Výstavka mala veľký úspech, najviac sa páčili kytice z mydla, ktoré vytvorila p. Eva Krajčíková. Bolo to niečo nové a zase mali motiváciu na tvorenie zaujímavých výrobkov aj v Poľsku. Výstava potrvá do 2. februára 2018, otvorená pre verejnosť bude počas pracovných hodín Mestského úradu Strumień.
Po otvorení vernisáže sme sa zúčastnili vianočnej vigilie v obci Pruchna, kde boli zástupcovia všetkých partnerských obcí Strumieńa zo Slovenska aj Čiech. Vianočná vigilia sa niesla v duchu slovenských vianočných kolied, ktoré zahrali a zaspievali naši harmonikári zo Speváckej skupiny Koleda a skupina Haštrle z Terchovej.
Bol to veľmi pekný vianočný zážitok, všetci odchádzali s tým, že už sa začali Vianoce – sviatky pokoja.
 


otazka
kalendar_krasnany
 
logo_IROP_www_m

logo_Interreg_PL-SK

           
PARTNERI OBCE         

   logo_KMS

  euroregion

   logo_MAS_TD
  logo_Zdruzenie_obci_MTD
 
 logo_MY_ZN_medialny_partner_Krasnany

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!