Fašiangy 2018
Streda, 14 Február 2018 09:59
1_10Fašiangy majú v našej obci dlhoročnú tradíciu. Aj tento rok sa v sobotu 10. februára fašiangový sprievod vybral dedinou so všetkým, čo k tomu patrí: dobrá nálada, muzika a masky.
Fašiangový sprievod pod záštitou Dobrovoľného hasičského zboru obce Krasňany spríjemnil deň ľuďom v celej obci. Navštívili každú domácnosť, vytancovali dievčatá a ženy, za čo si vyslúžili bohatú výslužku. Spev sa niesol široko-ďaleko až do večerných hodín. Nechýbala ani fašiangová zabíjačka. Spred hasičskej zbrojnice sa šírila vôňa kapustnice a čerstvých bravčových špecialít. Tie boli pripravené nielen pre fašiangovníkov ale aj pre občanov.
Teší nás, ak ste sa podujatia zúčastnili a dúfame, že ste si aj pochutnali. O rok sa stretneme zas.