Plagat_VHV_14.07.2018_mPozývame Vás na 7. ročník výstavy historických vozidiel, ktorý sa uskutoční v sobotu 14. júla 2018 od 9:00 hod. do 15:00 hod. na nádvorí historického kaštieľa v Krasňanoch.

 

Čaká Vás príjemné posedenie s hudbou 30-tych rokov.

Počas celej výstavy bude naživo hrať swingová skupina Funny Fellows.

Tešíme sa na Vás. Vstup zdarma.

Charakter podujatia: Jednodňová propagačná výstava historických motocyklov a automobilov, ale aj iných zaujímavých vozidiel, prototypov, športových vozidiel, upravených vozidiel.
Výstava je spojená s vystúpením známej bratislavskej swingovej kapely Funny Fellows, ktorá svoju podmanivú hudbu oživuje aj vtipom a humorom. To všetko v priestoroch známeho historického kaštieľa so záhradou a malým jazierkom (pozri na http://kastielkrasnany.sk/). V areáli kaštieľa budú stánky s občerstvením a gulášom, pódium pre hudbu, stánok s predajom kovových  modelov autíčok. Pri vstupe do brány kaštieľa Vás tradične privítajú miestne dievčiny v krojoch za hudby harmoniky a možno aj niečo ponúknu na ochutnanie.

Ak prídete so svojim historickým alebo iným vozidlom, ste hosťami obce Krasňany a Klubu Historických vozidiel Žilina, preto vložné posádky vozidiel neplatia. Naopak, dostanete od nás guláš a pivo. Zatiaľ  čo Vaše vozidlá budú vystavené v záhrade kaštieľa, posádky môžu zostať v záhrade a užívať si živý koncert swingu spolu s občerstvením.

Na záver porota zložená z členov Klubu historických vozidiel Žilina vykoná hodnotenie vozidiel a niektorí budú odmenení športovými pohármi a cenami.

Časový harmonogram:

Výstava historických vozidiel   09:00 - 14:00 hod.
Vyhlásenie výsledkov, ceny     14:00 - 14:30 hod.
Ukončenie výstavy                  14:30 hod.
Kto si chcete zabezpečiť isté miesto na výstave, stručnú „prihlášku“ s menom majiteľa a vozidlom (značka, typ, ročník) zašlite na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., prípadne na 0904215195, kde Vám budú zodpovedané prípadné otázky.

Organizačný štáb:  hlavný garant - starosta obce Krasňany s poslancami.
Hlavní organizátori - za KHV Žilina Vladimír Šolc, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0904 215195, za obec Ján Bielka 0905122148
Komentuje Ing. Pavol  Skála,  všetko ostatné členovia KHV Žilina a občania obce Krasňany.          

Neprihláseným a neskoro príchodiacim  nemusia byť poskytnuté všetky služby podujatia, ako napr. privítanie, miesto, guláš, občerstvenie.
Počas podujatia je možnosť objednať ubytovanie priamo v kaštieli na: http://kastielkrasnany.sk/
Mapa podujatia: https://mobec.sk/krasnany#base  (kaštieľ je tam označený turistickou značkou)