Poznámka

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/PL-SK/spartakiada_1.3.

PL-SK_2007-2013euroregion_beskydyunia_europejska

POĽSKO-SLOVENSKÁ SPARTAKIÁDA ŽIEN

Športové súboje žien sa uskutočnili vďaka realizácii projektu „Športové partnerstvo v obci Strumień, v obci Dolný Hričov a v obci Krasňany".
Prvou disciplínou bola súťaž o najrýchlejšie šľahanie snehu, v ktorej zvíťazilo družstvo z Pruchnej. Ďalšou úlohou bolo lúpanie jabĺk tak, aby bola šupka čo najdlhšia, tentokrát zvíťazil Drogomyśl. Ďalšou výzvou boli preteky družstiev (členky štartovali v poradí) a v rámci nej: beh vo vreci, beh s kávou, beh s vajcom, odbíjanie balónov hore, kotúľanie kolkov. V tomto prípade zvíťazilo družstvo zo Strumienia. V najťažšej disciplíne, čiže pochode na lyžiach „Bolko" zvíťazila skupina zo Zabłocia. Hod na cieľ nebol problémom a v tejto disciplíne zvíťazilo zastúpenie z Pruchnej. Zaujímavou úlohou bolo kopnutie „veľkou teniskou". Na najväčšiu vzdialenosť  14,64 m - poletela topánka dámy z Dolného Hričova. Poslednou disciplínou bolo preťahovanie lanom a ukázalo sa, že najsilnejšie boli dámy zo Strumienia.

Výsledky:
I. miesto  Strumień
II. miesto  Krasňany
III. miesto  Dolný Hričov
IV. miesto  Pruchna
IV. miesto  Zbytków
V. miesto  Bąków
V. miesto  Drogomyśl
Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85% z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľská republika - Slovenská republika 2007- 2013 a vo výške 10 % zo štátneho rozpočtu prostredníctvom Euroregiónu Beskydy.

Fotogaléria za podujatia
{gallery}PL-SK/spartakiada_1.3.{/gallery}