Vandalizmus a výtržníctvo je celospoločenský problém a nevyhýba sa ani našej obci. Vandali páchajú protizákonnú činnosť predovšetkým vo večerných a nočných hodinách.

Obecný úrad sa obracia s výzvou na rodičov detí a mládeže, aby kontrolovali trávenie voľného času svojich detí a zabránili nočnému potulovaniu sa po obci.
Školopovinné deti a mládež sa často stretávajú v okolí budovy obecného úradu. Ničia obecný majetok. Ich „dielom" je odtrhnutá omietka na budove OcÚ. Upchávajú zápalkami zámky na vstupných dverách na budove OcÚ. Zanechávajú po sebe pohodené obaly od cukríkov, keksov a rôzne fľaše z nápojov.
Nespratníkom podávali ruky aj kontajnery na separovaný zber. Svoju prebytočnú energiu ukázali tým, že ich vhodili do potoka Krasňanka. Výnimočnosťou nie sú ani poprevracané kontajnery. Vyčíňaním vandalov sa zaoberá polícia.

P1070477
P1070480

P1070079

P1070083