Spoločnosť Google rozšírila pokrytie 360-stupňových panoramatických snímok v službe  Google Street View aj o územie Slovenskej republiky. Služba Street View slúži na virtuálnu prehliadku ulíc. Súčasťou tejto služby je aj naša obec, ktorá je zmapovaná len čiastočne, a to hlavná cesta zo Žiliny do Terchovej.

Po mape sa môžete pohybovať pomocou myši, prípadne šípkami na klávesnici. Panoramatické fotografie obce môžete otáčať a približovať podľa ľubovôle, rovnako aj postupovať želaným smerom a pozerať sa okolo seba.

Prejdite sa aj Vy po časti našej obce pomocou stránky: http://maps.google.com
Funkcia Street View je implementová priamo v Google Mapách a spustite ju potiahnutím oranžového panáčika, ktorý sa nachádza v ľavej časti nad ovládacím panelom s približovaním, na vybrané miesto na mape. Ak je daná časť nasnímaná, objaví sa vám modrá plocha, na ktorú môžete panáčika presunúť.