Združenie miest a obcí Slovenska sa na základe žiadosti generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska obrátilo so žiadosťou o spoluprácu obcí pri komunikácii s občanmi v súvislosti so zmenou zákona o úhrade za služby verejnosti poskytované RTVS.

V súvislosti so zmenou zákona o úhrade za služby verejnosti poskytované RTVS (koncesionárske poplatky) od 1.1.2013 je potrebné, aby si každý kto má nárok na zníženie, príp. odpustenie poplatku (dôchodcovia, ZŤP) opätovne požiadal o túto úľavu. Vzhľadom na to, že ide o pomoc najmä dôchodcom a zdravotne ťažko postihnutým pri uplatňovaní nárokov na rôzne typy úľav z platenia úhrad, termín na predkladanie požadovaných dokladov sa predlžuje do 30. júna 2013.

Doklady je potrebné zasielať v elektronickej podobe na emailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., príp. poštou: RTVS, Odbor výberu úhrad, Mlynská dolina, 845 45 Bratislava

Dokumenty na stiahnutie:

Manuál k úhradám   (229.50 Kb)

Infolinka RTVS   (135.00 Kb)

Čestné vyhlásenie   (29.50 Kb)