86718463 563951194471080 3978797401673564160 nFašiangy každoročne začínajú po Troch kráľoch a trvajú až do polnoci pred Popolcovou stredou. Ich neodmysliteľnou súčasťou sú zábavy a sprievody v maskách. Fašiangový sprievod plný najrôznejších masiek u nás každoročne organizuje DHZ Krasňany. V sobotu ráno sa na hasičskej zbrojnici zišli tí, ktorí sa podujali, že sa preoblečú do fašiangových masiek a statočne absolvujú sprievod ulicami našej obci.

Prišli aj hostia z družobných obcí: z Drogomyšle, Selenče a zo Starej Bystrice. O dobrú náladu sa postarali Heligonkári z Krasňan a Buková muzika.
Ďakujeme všetkým občanom, ktorí nachystali pohostenie pre fašiangový sprievod a taktiež ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu tejto fašiangovej tradície.aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Fotogaléria z podujatia: