P1080579V sobotu 29. júna 2013 sa športový areál v Krasňanoch stal dejiskom 1. ročníka Memoriálu Adama Krajčíka spojený s futbalovým turnajom. Celé podujatie sa nieslo v znamení dobrej nálady. Hojný počet návštevníkov svedčí o vydarenom dni. A prialo nám aj počasie :).

o úvodnom futbalovom zápase mužstiev Krasňany a Gmina Strumieň sa prítomným prihovoril starosta obce. Ocenil aktivitu a prácu vedenia TJ FATRAN Krasňany. Minútou ticha sme si uctili pamiatku A. Krajčíka, ktorý bol dlhoročným predsedom a funkcionárom futbalového oddielu v našej obci.

O hlavnú trofej bojovali 4 mužstvá dospelých skupiny A: Krasňany, Nezbudská Lúčka, Varín a Gmina Strumieň.

Výsledky futbalových zápasov:
Krasňany - Gmina Strumieň   2:3
Varín – Nezbudská Lúčka   0:0, po pokutových kopoch   4:5
Krasňany – Varín   3:2
Gmina Strumieň – Nezbudská Lúčka   2:1
Víťazný pohár si odnieslo futbalové mužstvo Gmina Strumieň, druhé miesto obsadilo mužstvo Nezbudská Lúčka, tretie Krasňany a štvrté miesto Varín.

Na podujatí sa zúčastnilo aj mužstvo futbalových zázrakov MUFUZA a Menšíková 11.
Výsledky zápasov:
Starí páni Krasňany – Menšíková 11   1:1
Menšíková 11 – MUFUZA   2:2
MUFUZA – Starí páni Krasňany   2:2
Sprievodné slová komentátorov Stana Gálisa a Milana Nepustila dali ten správny „šmrnc" jednotlivým zápasom a svojím humorom navodili príjemnú atmosféru.
O dobrú hudbu sa za mixážnym pultom postaral DJ Branislav Číčala.

 

Deti prilákal skákací nafukovací hrad s prekážkovou dráhou, maxi modrá kĺzačka, simulátor divokého býka a trampolína. Nechýbala ani bohatá tombola. Hlavnou cenou bol skúter, ktorý vyhral šťastlivec z Varína. Svojím kultúrnym vystúpením zabavil prítomných Folklórny súbor DÚHA Krasňany.
Na záver dňa prišli na rad Svätojánska vatra a ohňostroj, ktoré pripravil Klub Slovenských turistov Fatran Krasňany. Za recitácie básne, ktorú predniesol predseda klubu p. Marián Hliník, starosta obce zapálil vatru. A zábava pokračovala až do skorého rána.

 

Ďakujeme partnerom a sponzorom podujatia za ich štedrosť a ochotu pomôcť. Poďakovanie patrí aj organizátorom, gulášmajstrom, účinkujúcim a všetkým, ktorí akoukoľvek mierou prispeli z tomuto vydarenému podujatiu.

Partneri podujatia:
Rádio SEVER
športky.sk
denník ŠPORT
EUROPA 2

Sponzori podujatia:
BION 3 – probiotiká, vitamíny, minerály 3 v 1
M&G-IRON, Dolná Tižina - stavebné a zámočnícke práce
COBA automotive, s.r.o., Terchová
MIRUPO ŠPORT, spol. s r.o., Žilina
ADIDAS
Auto-Moto-Raj, s.r.o., Varín
Maruna, Terchová
Stavebniny HRNKO, s.r.o., Žilina
PALATECH, s.r.o., Žilina
JUPOL, s.r.o.
Ján Hodoň, Ľubomír Sečkár, Rastislav Trnka, Jaroslav Cigánik, Štefan Grenčík, Viliam Trnka, Ľubomír Holúbek, Vladimír Rosenberg, Ján Jánošík, František Hložný, Jozef Bačínsky, Jaroslav Kubala, Ľubomír Tichák, Jaroslav Krajčík, Slavomír Krajčík, Radoslav Krajčík.

 

Fotogaléria z podujatia: