P1090437Dňa 9.10.2013 sme si na našej škole pripomenuli Deň zdravej výživy, ktorý každý rok na jeseň prinesie babie leto. Táto aktivita sa konala v rámci Operačného programu cezhraničnej spolupráce SR – ČR 2007 – 2013, názov projektu Rozvoj cezhraničnej spolupráce prostredníctvom vytvorenia siete aktívnej spolupráce základných škôl.

Projektový deň zdravej výživy bol spojený s projektom cezhraničnej spolupráce so základnou školou Střítež, Dolná Tižina a Terchová. Rodičia pripravili výborné a zdravé nátierky, krásne ovocné a zeleninové koše, ktoré lahodili chuti i očiam a členky Klubu dôchodcov chutný bylinkový čaj.

Výstava a zároveň ochutnávka bola situovaná v spoločenskej miestnosti nad obecným úradom zásluhou žien z Klubu dôchodcov a taktiež veľkou zásluhou obecnej knižnice.
Zmyslom podujatia bolo popularizovanie zdravej výživy u žiakov. Veľa sa naučili o zdravej strave, pochutnali si na chutných šalátoch a pozreli výstavku plodov našich záhrad. Tento deň sme si všetci zdravo užili.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave Dňa zdravej výživy.
Fotogaléria z podujatia