DSC0051330. január 2016 sa zapíše do histórie dobrovoľných hasičov v našej obci veľkými písmenami. O 20:00 hod. k nám zavítal minister vnútra a podpredseda vlády SR JUDr. Robert Kaliňák, aby odovzdal Dobrovoľnému hasičskému zboru obce Krasňany nové hasičské vozidlo Iveco Daily s plným vybavením.

Slávnostného dovzdávania sa zúčastnili aj prezident HaZZ Alexander Nejedlý, generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth, krajský riaditeľ HaZZ v Žiline Jaroslav Kapusniak a primátor mesta Žilina Igor Choma. Po podaní hlásenia predsedom DHZ Jozefom Trnkom ministrovi vnútra sa ujal slova starosta obce.

Privítal všetkých hostí, stručne predstavil našu obec a zhodnotil činnosť hasičského zboru. Následne vystúpil s príhovorom minister vnútra a odovzdal kľúče od nového vozidla veliteľovi DHZ.
Na záver slávnosti vozidlo pokrstili fľašou šampanského s prianím, aby sme jeho služby potrebovali čo najmenej.

Po kliknutí na odkaz si môžete pozrieť videozáznam z odovzdávania hasičského vozidla: https://youtu.be/NiTl8fEwoQQ