1_16Dňa 14.12.2017  sme sa stretli v rámci spolupráce obce Krasňany s partnerskou obcou Strumieň v Poľsku v ich galérii pod Ratuszem na otvorení vernisáže s názvom „Vianoce v Krasňanoch“ („Boże Narodzenie w Krasňanach”).

Počas výstavy sa prezentovala naša obec vianočnými výrobkami, ktoré vytvorili naše šikovné deti zo Základnej školy s materskou školou Krasňany a p. Oľga Tichá – vedúca knižnice so zručnými ženami z našej obce.

Výstavka mala veľký úspech, najviac sa páčili kytice z mydla, ktoré vytvorila p. Eva Krajčíková.

Bolo to niečo nové a zase mali motiváciu na tvorenie zaujímavých výrobkov aj v Poľsku. Výstava potrvá do 2. februára 2018, otvorená pre verejnosť bude počas pracovných hodín Mestského úradu Strumień. Po otvorení vernisáže sme sa zúčastnili vianočnej vigilie v obci Pruchna, kde boli zástupcovia všetkých partnerských obcí Strumieńa zo Slovenska aj Čiech. Vianočná vigilia sa niesla v duchu slovenských vianočných kolied, ktoré zahrali a zaspievali naši harmonikári zo Speváckej skupiny Koleda a skupina Haštrle z Terchovej.

Bol to veľmi pekný vianočný zážitok, všetci odchádzali s tým, že už sa začali Vianoce – sviatky pokoja. Fotogaléria z podujatia