Fotogaléria OK
Obecná knižnica v roku 2019
Utorok, 09 Apríl 2019 10:30
Jar - leto
Veľká noc a s ňou spojené zvyky - Morena, Rapoty a tvorivé dielne boli hlavnou náplňou aktivít detí. Zhotovili veľkonočné pozdravy aj pre seniorov.
Pozdravy ku Dňu matiek, drobné darčeky a čítanie boli zamerané na citovú výchovu v rodine. Deti si pripomenuli 100. výročie úmrtia M. R. Štefánika zhotovením nástenky a čítaním o jeho živote. Výročia slovenských spisovateľov, ich tvorba, čítanie a rozhovor priniesli výsledky vo zvýšení ich znalostí k daným témam.
Na obecnú akciu "Tradičné remeselné trhy" pripravili starší čitatelia rôzne estetické predmety. Rozlúčka s predškolákmi bola zavŕšením celoročnej aktívnej spolupráce. Deti dokázali, že sú do školy dobre pripravené a teraz sa tešia na prázdniny. Spevácka skupina Krasňanka sa zúčastnila krátkym vystúpením na Jánskych ohňoch.
  •  


Marec mesiac knihy
Počas tohto mesiaca sa záujem o knihy a návštevy knižnice zvyšuje viac ako po iné časti roka.
Zamerali sme sa na nasledovné aktivity: deň otvorených dverí; rozprávkové odpoludnia; deň ľudovej rozprávky - čítanie rozprávok Pavla Dobšinského; spoločný zápis žiakov 1. ročníka ZŠ; večer s Andersenom, anketa "Čo rád čítam, Aké knihy mám doma"; tvorivé dielne - príprava veľkonočných pozdravov, pozdrav 90-ročnému jubilantovi, zdobenie veľkonočných kraslíc, jarná aranžmá.
Zima
Zimné obdobie s dobrou nádielkou snehu sa vyznačovalo zvýšenou aktivitou detí  pri rozhovore o zimných športoch, výberom literatúty s touto tématikou, čo následne i vyjadrili. Fašiangovú náladu sme využili na objasnenie ľudových zvykov z rôznych oblastí Slovenska. Obľúbenou hrou na školu si deti zopakovali poznatky  o spisovateľoch a ich dielach.

Posledná úprava Piatok, 06 September 2019 20:53
 

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!