Fotogalérie podujatí v roku 2015

Zima
Od Adventu do Troch kráľov bolo témou aktivít mladších i starších čitateľov v obecnej knižnici. V tvorivých dielňach pripravovali adventné vence, vianočné ozdoby, dekorácie, pozdravy a bábky Troch kráľov. Čítali vianočné príbehy, rozprávali sa o vianočných zvykoch a naučili sa rôzne vinše. Z Klubu dôchodcov zakúpili pre deti knihy s vianočnou tématikou. Pohoda a sviatočná nálada sprevádzala tieto jednotlivé podujatia.

Jeseň
Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata ... V tomto znamení sme so skupinkami detí a členkami Klubu dôchodcov na tvorivých dielňach pripravili výstavku o jeseni, nalepovali listy, kreslili a vytvárali postavičky z plodov jesene. Jesennej výstavky sa zúčastnili deti MŠ a ZŠ a spoločným zápisom žiakov 1. ročníka sme získali ďalších čitateľov. Deti pripravili pre chorých k Mesiacu úcty k starším pozdravy, ktoré doručili seniorom. V akcii Deň školských knižníc deti navštívili našu knižnicu, kreslili na známu rozprávku P. Dobšinského O troch grošoch a čítali i ďalšie známe rozprávky.

Prázdniny V prázdninovom období mali deti v obecnej knižnici k dispozícii spoločenské hry, omaľovánky, krížovky a rôzny materiál na tvorivé dielne. Vytvárali podľa vlastných predstáv, kreslili na tému "Moje prázdniny". V besede "Poznaj svoju vlasť" sa zamerali na známe výletné miesta, hrady, zámky a hovorili o svojich zážitkoch. Výročia spisovateľov si deti pripomenuli čítaním známych kníh J.C. Hronského, M.R. Martákovej a E. Gašparovej. Členka Klubu dôchodcov a čitateľka p. B. Trnková pripravila "partu pre nevestu" na folklórne vystúpenie a taktiež rôzne dekoračné predmety.

Deň detí
Z príležitosti dňa detí starší čitatelia pripravili pre predškolákov výzdobu na stoly s omaľovánkami, kvetmi a cukrovinkami. Predškoláci sa prišli do knižnice rozlúčiť pred prázdninami a posedenie spestrili peknou ukážkou, čo sa v MŠ naučili a ako sú pripravení na školu.

Máj v knižnici
Čitatelia si pripomenuli výročie úmrtia M. R. Štefánika rozhovorom o prečítaných úryvkoch z kníh. Malou ukážkou vojenských rekvizít, čítaním príbehov s vojenskou tématikou si pripomenuli 70-te výročnie oslobodenia. Deti zaujala najmä encyklopédia 2. svetovej vojny.

Deň matiek sa niesol v znamení úcty a láske k matke.
Deti pripravili pre svoje mamy a staré mamy pozdravy a chorým prišli blahoželať do ich príbytkov. Radosť bola obojstranná.

Fašiangy
Za oknami smiech a tanec, fašiangový harmatanec. Berte masky, je tu bál, Fašiangový karneval. 
Deti ZŠ pripravili v obecnej knižnici výstavku masiek a výtvarných prác. Čítali a rozprávali sa o fašiangových zvykoch na dedine, vystrihovali a vyfarbovali klaunov a spievali veselé piesne o fašiangoch.

Jarná nálada
Čítanie obľúbených rozprávok, rozhovor o hrdinoch a výtvarné stvárnenie je neodmysliteľnou súčasťou aktivít v obecnej knižnici. Peknými prácami prispeli i deti z Materskej školy Krasolienka. Pred Veľkou nocou sa deti oboznámili s ľudovými obyčajmi na dedine. Vynášanie Moreny bolo ponímané ako víťazstvo jari nad zimou. Deti v tvorivých dielňach maľovali, nalepovali vajíčka a rôzne ozdoby, pripravovali veľkonočné pozdravy. Výstavka "Jar v knižnici" bola zaujímavá pre deti i dospelých.