Obec Krasňany sa zapojila do grantového programu Región v pohybe v Nadácii Pontis, Nadačný fond Kia Motors Slovakia. Náš projekt "Zabezpečenie krojov a doplnkových súčastí krojov" bol hodnotiacou komisiou zaradený medzi podporené.

Poskytnutý grant vo výške 2 000,00 Eur bol účelovo viazaný. Finančné prostriedky boli plne využité pre folklórny súbor DÚHA Krasňany na zakúpenie hifi zariadenia, tanečnej obuvi a pánskych krojových viest.
Povolené čerpanie grantu: 15.05.2013 - 31.10.2013

Ďakujeme Nadačnému fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis za poskytnutie grantu.Kia Motors Slovakia s.r.o.

Kia Motors Slovakia je prvým výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod bol vybudovaný v období rokov 2004 až 2006. Výroba automobilov ako aj motorov pre osobné automobily bola spustená v decembri 2006. Kia na Slovensku v súčasnosti zamestnáva okolo 3 900 ľudí a vyrába automobil Kia cee’d v troch karosárskych úpravách – päťdverový cee’d, Sportswagon, trojdverový pro_cee’d, športovo-úžitkový model Kia Sportage a rodinné MPV Kia Venga. Aktuálne spoločnosť Kia Motors Slovakia patrí medzi troch najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku. Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 výrobné brány závodu opustilo už viac ako 1 349 000 vozidiel.

 

logo_KIA

 

Nadácia Pontis

Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových a operačných nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu a presadzuje zodpovedné podnikanie. S firmami spolupracuje pri realizácii ich filantropických aktivít a poskytuje im poradenstvo pri tvorbe filantropickej stratégie. Realizuje prieskumy, vydáva publikácie, pripravuje vzdelávacie podujatia, organizuje ocenenie Via Bona Slovakia. Spravuje nadačné fondy, prostredníctvom ktorých firmy realizujú svoje darcovské aktivity. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum. Projektmi v oblasti demokratizácie a rozvojovej pomoci podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku a na Kube. Skúsenosti Slovenska nadobudnuté v procese transformácie a následného zápasu o otvorenú demokratickú spoločnosť využíva na Balkáne. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite.

 

logo_PONTIS