V nedeľu 9. novembra 2014 mali deti našej obce radosť. Nadácia spoločne pre región a Žilinský Večerník slávnostne otvárali v areáli materskej školy detské ihrisko,

ktoré tvorí zostava s lezeckou stenou, šmýkačkou a tunelom, drevený domček a futbalové brány. Rozviazaním pásky ihrisko otvorili starosta obce Ing. Miroslav Bielka a predseda správnej rady Nadácie Spoločne pre región p. George Trabelssie.

Detské ihrisko v hodnote 5000,- € vyhrala naša obec v súťaži, ktorú organizovala Nadácia Spoločne pre región v spolupráci so Žilinským Večerníkom a Kysuckým Večerníkom. Do súťaže sa zapojilo 16 obcí z piatich okresov žilinského kraja. Súťaž trvala 7 týždňov, hlasovalo sa prostredníctvom kupónov uverejnených vo večerníkoch. Našu obec podporilo 3002 z takmer 6000 hlasujúcich. O víťazstve rozhodol koeficient (hlasy/počet obyvateľov). Druhé skončili Lopušné Pažite s počtom hlasov 734 a tretia Lietava s 983 hlasmi.

Veľkú zásluhu na tom, že detské ihrisko sa vybudovalo práve v našej obci, majú p. Eva Ferjancová, p. Ivana Kuricová a PaedDr. Svetoslava Blahušiaková.
Ďakujeme sponzorom: STAVOINVEST-SK s.r.o., Xenex s.r.o., Peter Chabada, Rastislav Žemel - Trend Car, F & K INTERIERY s.r.o., M-Mark Maňak Marek, Selice Sport, SATIA - okná s.r.o., rodičom detí z MŠ, občanom obce a všetkým, ktorí hlasovali za našu obec.

Fotogaléria z otvárania detského ihriska - 09.11.2014 pred budovou Materskej školy Krasolienka