Detské ihrisko v športovom areáli bolo vybudované s finančnou podporou Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis.

Celkové náklady na realizáciu detského ihriska boli vo výške 25 500,- Eur. Poskytnutý grant z Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis v rámci Grantového programu "Pre obce 2014" a "Kia Priama podpora 2014" bol 17 000,- Eur. Spolufinancovanie obce tvorí 8 500,- Eur. Realizácia projektu prebiehala od 15.10.2014 do 15.11.2014.

Stavebný objekt Detské ihrisko tvorí zostava siedmich hracích prvkov - kombinovaná herná zostava, trojmiestny kolotoč, dvojmiestna reťazová hojdačka, prevažovacia dvojmiestna pružinová hojdačka a tri jednomiestne pružinové hojdačky.

Ďakujeme Nadačnému fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis za poskytnutie finančného grantu.

Fotodokumentácia z realizácie projektuKia Motors Slovakia s.r.o.

Kia Motors Slovakia je prvým výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod bol vybudovaný v období rokov 2004 až 2006. Výroba automobilov ako aj motorov pre osobné automobily bola spustená v decembri 2006. Kia na Slovensku v súčasnosti zamestnáva okolo 3 900 ľudí a vyrába automobil Kia cee’d v troch karosárskych úpravách – päťdverový cee’d, Sportswagon, trojdverový pro_cee’d, športovo-úžitkový model Kia Sportage a rodinné MPV Kia Venga. Aktuálne spoločnosť Kia Motors Slovakia patrí medzi troch najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku. Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 výrobné brány závodu opustilo už viac ako 1 349 000 vozidiel.

 

logo_KIA

 

Nadácia Pontis

Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových a operačných nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu a presadzuje zodpovedné podnikanie. S firmami spolupracuje pri realizácii ich filantropických aktivít a poskytuje im poradenstvo pri tvorbe filantropickej stratégie. Realizuje prieskumy, vydáva publikácie, pripravuje vzdelávacie podujatia, organizuje ocenenie Via Bona Slovakia. Spravuje nadačné fondy, prostredníctvom ktorých firmy realizujú svoje darcovské aktivity. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum. Projektmi v oblasti demokratizácie a rozvojovej pomoci podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku a na Kube. Skúsenosti Slovenska nadobudnuté v procese transformácie a následného zápasu o otvorenú demokratickú spoločnosť využíva na Balkáne. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite.


logo_PONTIS